Nasza działalność


Przygotowanie Regulaminów aplikacji internetowych dla zwycięzców konkursu "Dane po warszawsku" zorganizowanego przez Fundację Tech Soup"

"Dane po warszawsku" to konkurs zorganizowany przez Fundację Tech Soup, M. St. Warszawa oraz inne podmioty. Jego celem jest realizacja polityki otwartości m.st. Warszawy, poprzez umożliwienie szerokiego dostępu do miejskich danych publicznych. Uczestnicy konkursu przygotowywali aplikacje, mające ułatwiać życie mieszkanek i mieszkańców stolicy. Jakub Czarnecki przeprowadził grupowe i indywidualne konsultacje dla zwycięzców konkursu na miejskie aplikacje "Dane po warszawsku" (Warszawski ninja, Kurtyna w górę, Bezpieczna Warszawa i Rolkowa Mapa Warszawy). Konsultacje grupowe miały na celu wyjaśnienie podstawowych zagadnień prawnych związanych z gromadzeniem danych osobowych użytkowników aplikacji mobilnych. Dodatkowo, w ramach konsultacji indywidualnych (dla każdego z czterech zespołów osobno) przygotował regulaminyoraz polityki prywatności dla zwycięskich aplikacji.
 • 25.08.2016

  "Prawo do bycia zapomnianym" przez wyszukiwarki (...)

  Na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, adwokat Jakub Czarnecki doprowadził do usunięcia z wyników wyszukiwania oraz wyszukiwań podobnychw wyszukiwarce Google sformułowań odnoszących się do sfery życia intymnego reprezentowanego klienta, które naruszały jego prawo do (...)

  czytaj więcej

 • 15.07.2016

  Komercjalizacja komiksu Nasz Przyjaciel Szatan

  Doradzaliśmy autorom komiksu Nasz Przyjaciel Szatan w stworzeniu umowy regulującej korzystanie z praw autorskich do utworu. Chodziło o to, żeby umowa z jednej strony chroniła osobiste i majątkowe prawa autorskie każdego ze współautorów, a z drugiej nie blokowała niezależnego wydania komiksu w formie książkowej (...)

  czytaj więcej

 • 1.08.2014

  Adwokat Jakub Czarnecki autorem artykułu (...)

  Adwokat Jakub Czarnecki jest autorem artykułu pt. "Zniesławienie na forum internetowym", który ukazał się w publikacji naukowej "Wirtualne media - realne problemy" wydanej przez Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (...)

  czytaj więcej

newsletter

Wpisz swój adres e-mail i zapisz się na nasz
darmowy newsletter. Bądź z nami na bieżąco!