Nasza działalność


"Prawo do bycia zapomnianym" przez wyszukiwarki internetowe może obejmować nie tylko wyniki wyszukiwania

Na prośbę Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, adwokat Jakub Czarnecki doprowadził do usunięcia z wyników wyszukiwania oraz wyszukiwań podobnych w wyszukiwarce Google sformułowań odnoszących się do sfery życia intymnego reprezentowanego klienta, które naruszały jego prawo do prywatności. W tej sprawie została poruszona problematyka, na którą zwrócił uwagę Trybunał Sprawiedliwości UE w głośnej sprawie Google Spain i Google Inc.(C – 131/12).

Szczegółowy opis sprawy można znaleźć na stronie:
http://www.obserwatorium.org/index.php?option=com_content&view=article&id=4845:prawo-do-bycia-zapomnianym-przez-wyszukiwarki-internetowe-moe-obejmowa-nie-tylko-wyniki-wyszukiwania&catid=40:zkraju&Itemid=34
 • 15.07.2016

  Komercjalizacja komiksu Nasz Przyjaciel Szatan

  Doradzaliśmy autorom komiksu Nasz Przyjaciel Szatan w stworzeniu umowy regulującej korzystanie z praw autorskich do utworu. Chodziło o to, żeby umowa z jednej strony chroniła osobiste i majątkowe prawa autorskie każdego ze współautorów, a z drugiej nie blokowała niezależnego wydania komiksu w formie książkowej (...)

  czytaj więcej

 • 4.02.2016

  Przygotowanie Regulaminów aplikacji internetowych (...)

  "Dane po warszawsku" to konkurs zorganizowany przez Fundację Tech Soup, M. St. Warszawa oraz inne podmioty. Jego celem jest realizacja polityki otwartości m.st. Warszawy, poprzez umożliwienie szerokiego dostępu do miejskich danych publicznych. Uczestnicy konkursu przygotowywali aplikacje, mające (...)

  czytaj więcej

 • 1.08.2014

  Adwokat Jakub Czarnecki autorem artykułu (...)

  Adwokat Jakub Czarnecki jest autorem artykułu pt. "Zniesławienie na forum internetowym", który ukazał się w publikacji naukowej "Wirtualne media - realne problemy" wydanej przez Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (...)

  czytaj więcej

newsletter

Wpisz swój adres e-mail i zapisz się na nasz
darmowy newsletter. Bądź z nami na bieżąco!